مراقب کلاهبرداران سایبری به شیوه حراج های نوروزی باشید

به گزارش وبلاگ گوجه فرنگی، رئیس پلیس فتا در زمینه ارسال لینک های جعلی در شبکه های اجتماعی تحت عنوان حراج نوروزی به شهروندان هشدار داد.

مراقب کلاهبرداران سایبری به شیوه حراج های نوروزی باشید

به گزارش ایرنا، سرهنگ امین یادگارنژاد در تشریح این خبر به رسانه ها اضافه نمود: مجرمان سایبری با تبلیغات گسترده در فضای مجازی، با ارائه فروش کالا های ارزان قیمت و طرح های وسوسه انگیز و تخفیفات چشمگیر البسه، کیف، کفش، در کانال ها و شبکه های اجتماعی قصد تطمیع شهروندان را داشته و از این طریق کلاهبرداری می نمایند.

وی ادامه داد: مجرمان سایبری با چرب زبانی اعتماد خریدار را جلب نموده و از او می خواهند نیمی از پول کالای سفارشی خود را واریز نموده و پس از دریافت کالا مابقی وجوه را واریز نمایند.

وی ادامه داد: شهروندان بعد از واریز وجوه به حساب کلاهبردار هیچگونه کالایی دریافت ننموده و شخصی جوابگو نبوده و یا کالای تحویلی به آن ها تقلبی و متفاوت با کالای انتخابی است.

رئیس پلیس فتا استان کرمان اظهار داشت: در پی تبلیغات حراج های نوروزی شاهد ارسال درگاه های جعلی و فیشینگ در کانال ها و شبکه های اجتماعی هستیم که با سرقت اطلاعات بانکی شهروندان حساب آن ها را خالی می نمایند که توصیه می گردد شهروندان فریب بعضی از پیغام ها و آگهی های منتشر شده در فضای مجازی، کانال ها و گروه های شبکه های اجتماعی با وعده های حراج آنلاین، تخفیف ویژه آخر سال، قیمت هایی باور نکردنی را نخورند و اگر قصد خرید آنلاین را دارند حتما از فروشگاه های اینترنتی دارای نماد اعتماد الکترونیک خرید نمایند.

سرهنگ یادگار نژاد در سرانجام گفت: کاربران فضای مجازی می توانند با مراجعه به سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir در قسمت ارتباطات مردمی این سایت به ما گزارش دهند تا برخورد قانونی با گردانندگان این سایت ها صورت بگیرد.

منبع: فرارو

به "مراقب کلاهبرداران سایبری به شیوه حراج های نوروزی باشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مراقب کلاهبرداران سایبری به شیوه حراج های نوروزی باشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید